Toplam kalite yönetimiThis is a featured page

anahtar.gif BAŞARININ ANAHTARI;
PLANLI VE ÇOK ÇALIŞMAKTIR!.. VİZYONUMUZ;
İSTİYORUZ Kİ...
OKULUMUZDA, ÖĞRENME TEMEL İHTİYAÇ KABUL EDİLSİN.
İSTİYORUZ Kİ...
OKULUMUZDA HER VELİ VE HERKES, ÖĞRENCİLERİNE ÖĞRENME İÇİN HER TÜRLÜ FIRSATIN VERİLDİĞİNİ BİLSİN.
İSTİYORUZ Kİ...
VELİLERİMİZ,ÖĞRENME SÜRECİNE AKTİF OLARAK KATILSIN VE BİLİNÇLİ OLSUN.
İSTİYORUZ Kİ...
OKULUMUZDA, HEM ÖĞRETENLER HEM DE ÖĞRENENLER BİRBİRLERİNİN ÖĞRENMESİNE
VE BİRBİRLERİNİN GELİŞİMİNE YARDIMCI OLMANIN ÖNEMİNE İNANSIN VE
MUTLULUĞUNU YAŞASIN.
İSTİYORUZ Kİ...
ÖĞRENCİLERİMİZ, NİÇİN ÖĞRENDİĞİNİ İRDELEME GÜCÜNE SAHİP OLSUN
İSTİYORUZ Kİ...
OKULUMUZDA, ÇALIŞANLAR GEREKENLERİ YAPARKEN KENDİLERİNDEN EMİN OLSUN. DOĞRULARI YAPTIKLARINDA ALACAKLARI CEVAPTAN KORKMASIN VE GEREKENLERİ YERİNE GETİRMEDE ENDİŞELERİ OLMASIN.
İSTİYORUZ Kİ...
OKULUMUZDA, HERKES HER GÜN DAHA İYİYE DAHA GÜZELE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞSIN.
İSTİYORUZ Kİ...
OKULUMUZDA, HER DAVRANIŞ HER OLAY HER FAALİYET SEVGİYE DAYALI OLSUN.
İSTİYORUZ Kİ...
OKULUMUZDA, HER ÖĞRENCİ MESLEĞİ İLE İLGİLİ BİR BULUŞ YAPSIN, HATIRI SAYILIR BİR GELİŞME YARATSIN
İSTİYORUZ Kİ...
OKULUMUZDA, ÖĞRETENLER VE ÖĞRENENLER KALİTEYİ; BİR HAYAT TARZI OLARAK BENİMSESİN VE UYGULASIN.
ÇÜNKÜ;KALİTE ANLATILMAZ,YAŞANIR!..
STRATEJİMİZ;
STRATEJİ 1
BÜTÜN ÖĞRENCİLER ÖĞRENEBİLİR.
AMAÇ 1
TÜM ÖĞRENCİLERİN BAŞARISINI ARTIRMAK. BAŞARILI VE BAŞARISIZ ÖĞRENCİLER ARASINDAKİ SEVİYE FARKINI AZALTMAK.
BU AMAÇ İÇİN YAPACAKLARIMIZ
***SÜREKLİ DEĞERLENDİRME YAPILARAK BÜTÜN ÖĞRENCİLERİN ÖĞRETİM PROĞRAMLARINDAKİ TEMEL BİLGİ VE BECERİLERİ KAZANIP KAZANMADIKLARI ÖLÇÜLECEK.
***SÜREKLİ DEĞERLENDİRME YAPILARAK ÖĞRETİMİN ETKİNLİĞİ DEĞERLENDİRİLECEK VE ALINAN SONUÇLARA GÖRE GEREKLİ İYİLEŞTİRME YAPILACAK. ANLAMALIYIZ Kİ HER ÖĞRENCİ BİR BAŞKA DÜNYADIR VE HER BİRİ DİĞERİNDEN FARKLI BİR BİÇİMDE ÖĞRENİR. O HALDE, HER ÖĞRENCİ KENDİNE GÖRE GÖSTERDİĞİ GELİŞİM ESAS ALINARAK DEĞERLENDİRİLECEK VE ÖĞRETİM METOD VE MATERYALLERİ FAKLI ÖĞRENME BİÇİMLERİNE GÖRE HAZIRLANACAK.
***ÖĞRENCİLERE ÖĞRENMEYİ SEVDİRMEDE, BÜTÜN ÖĞRENCİLERİN ÖĞRENME İHTİYACINA CEVAP VERMEDE VELİ VE TOPLUM DESTEĞİ SAĞLANACAKTIR.
***ÖĞRENCİLERİMİZİN BECERİ EĞİTİMLERİ İLE İLGİLİ İŞLETME GÖREVLİLERİ İLE BECERİ EĞİTİMİNİN DAHA İYİ HALE GETİRİLMESİ İÇİN TOPLANTILAR YAPILARAK GEREKLİ KARARLAR ALINACAK İŞLETMELERİN TAM DESTEĞİ SAĞLANACAKTIR.
***OKUL TOPLUMU DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE EĞİTİM ALANINDAKİ GELİŞMELER, YENİ EĞİTİM YAKLAŞIMLARI VE TEKNOLOJİK YENİLİKLER KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLECEKTİR.


STRATEJİ 3
;LİDERLİK; OKULUMUZ ATMOSFERİNDE FARKINA VARILIR BİR DAVRANIŞ BİÇİMİDİR.
AMAÇ 3
OKULUMUZUN TAMAMINDA LİDERLİK DAVRANIŞLARINI VE BUNUN HER ALANDAKİ GEÇERLİLİĞİNİ GELİŞTİRMEK.
BU AMAÇ İÇİN YAPACAKLARIMIZ
***ÖĞRENMEDE İŞBİRLİĞİ ESAS ALINACAKTIR. ÖĞRENCİ BAŞARISININ HER ÖĞRENCİ İÇİN NASIL ARTIRILACAĞI BELİRLENECEK VE OKULUMUZ TOPLUMUNUN TAMAMINDA ÖĞRENMEYE YARDIM SAĞLANACAKTIR.
***OKULUMUZ ÇAPINDA PLANLANAN VE YÜRÜTÜLECEK ÇALIŞMALAR DAİMA ÖĞRENCİ BAŞARISININ ARTIRILMASINA YÖNELİK OLACAKTIR VE BÜTÜN ÖĞRENCİLERİN BAŞARILARININ NASIL ARTIRILACAĞI DİKKATE ALINACAKTIR.
***ÖĞRENCİLER, ÖĞRETMENLER VE VELİLER ARASINDAKİ İLİŞKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISINDA ÖNEMLİ KONULARDAN BİRİSİDİR. BU İLİŞKİNİN GELİŞMESİNE VE GÜÇLENMESİNE HERKES KATKIDA BULUNACAKTIR. BUNUN İÇİN OKUL ÇAPINDA “LİDERLİK; YAKLAŞIMI BENİMSENECEK VE OKUL MÜDÜRÜ OKULUN ;EĞİTİM LİDERİ; OLARAK OKULUMUZ TOPLUMUNU OLUŞTURAN YÖNETİCİLERE,ÖĞRETMENLERE, ÖĞRENCİLERE, VELİLERE, VE DESTEK PERSONELİNE ÖNCÜLÜK YAPACAKTIR.


_r_mcek.gif BİZ MELİHA ARAS İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK;ÖRÜMCEK HASSASİYETİ İLE ÇALIŞMAYI HEDEFLEDİK!.. ust.jpg MİSYONUMUZ; BİZ,
MELİHA ARAS İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK;
ATATÜRK İLKELERİNİN IŞIĞINDA,MİLLİ EĞİTİMİMİZİN TEMEL AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZE BAĞLI, AYDIN FİKİRLİ, ÇAĞDAŞ DÜŞÜNCELİ, SORUMLULUK DUYGUSU GELİŞMİŞ, BİREYLER YETİŞTİRMEK İÇİN VARIZ!..
HİÇ BİR BAŞARI; TESADÜF DEĞİLDİR!..
STRATEJİ 2
VELİLERİMİZ, OKULUMUZ İÇİN VAZGEÇİLMEZ BİR DESTEKTİR.
AMAÇ 2
OKULUMUZA GÜVENİ VE VELİ KATILIMINI ARTIRMAK.

BU AMAÇ İÇİN YAPACAKLARIMIZ

***ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISINDA EN ÖNEMLİ FAKTÖRLERDEN BİRİDE VELİLERİN ÇOÇUKLARININ EĞİTİMİNE OKUL İLE İŞBİRLİĞİ YAPARAK DOĞRUDAN KATILMALARIDIR. BU SEBEPLE OKUL-VELİ İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRİLECEKTİR.
***OKULUMUZ İLE VELİLERİMİZ ARASINDAKİ KARŞILIKLI GÜVENİN GELİŞTİRİLMESİNDE SIKI BİR İLETİŞİM BÜYÜK ÖNEM TAŞIR. BU İLETİŞİMİ SAĞLAMAK İÇİN OKULUMUZUN GELİŞİMİ ÖLÇÜLÜP DEĞERLENDİRİLECEK VE DEĞERLENDİRME SONUÇLARI VELİLERİMİZE DUYURULACAKTIR. AYRICA OKULDAKİ ÇALIŞMALARIN PLANLAMA,ORGANİZASYON VE UYGULAMA BASAMAKLARINDA DA VELİLERİMİZE DUYURULMASI OKULUMUZA GÜVENİ ARTIRACAK VE VELİ DESTEĞİNİ GÜÇLENDİRECEKTİR.
***ÖĞRENCİLERİMİZİN GELECEKTEKİ İŞVERENLERİNİN, EĞİTİMCİLERİN , VELİLERİMİZİN KAYGILARI DİNLENECEK VE OKULUMUZUN İÇİNDE BULUNDUĞU TOPLUMSAL ÇEVRENİN İHTİYAÇLARI GÖZÖNÜNDE BULUNDURULACAKTIR.
***OKULUMUZUN KAYNAKLARI BİRE BİR ÖĞRENCİLERİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK ŞEKİLDE AYRILACAKTIR.

***LİDERLİK VE YÖNETİCİLİK ARASINDAKİ FARK ORTAYA KONULACAK,DİSİPLİNLİ İŞ VE MESLEK HAYATININ GELİŞMESİNE ÖNCÜLÜK EDİLECEKTİR.
***ÇEVREDEKİ OKULLAR İLE DE ETKİLİ BİR İLETİŞİM KURULARAK BU OKULLARINDA GELİŞİMİNE LİDERLİK YAPILACAKTIR. BUNUN İÇİN OKULUMUZUN KAZANMIŞ OLDUĞU DENEYİMLER VE BİLGİ BİRİKİMİ DİĞER OKULLARA DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE AKTARILACAK VE ONLARIN DA GELİŞİMİNE KATKIDA BULUNULACAKTIR. BUNUN İÇİN HER TÜRLÜ İLETİŞİM YOLU KULLANILACAK,BİLGİ VE DENEYİMLER PAYLAŞILACAKTIR.

SONUÇ
DÜNYADAKİ VE TOPLUMDAKİ DEĞİŞİM VE YENİLEŞME SONA ERMEYECEĞİNDEN OKULUMUZUN STRATEJİK PLANI DA HİÇ BİR ZAMAN SON ŞEKLİNİ ALAMAYACAKTIR.
OKULUMUZUN STRATEJİK PLANI CANLIDIR VE OKULUMUZ TOPLUMUNDAN ELDE EDİLECEK VERİLER VE DEĞİŞEN İHTİYAÇLAR DİKKATE ALINARAK SÜREKLİ OLARAK GÜNCELLEŞTİRİLECEKTİR.
No user avatar
kızılcaören
Latest page update: made by kızılcaören , Dec 18 2006, 9:17 AM EST (about this update About This Update kızılcaören Edited by kızılcaören

645 words added
3 images added

view changes

- complete history)
Keyword tags: None (edit keyword tags)
More Info: links to this page

Anonymous  (Get credit for your thread)


There are no threads for this page.  Be the first to start a new thread.